Урок: Закріплення букви Гг. Розвиток мовлення за текстом І. Роздобудько «Винахідливі гноми»

16 листопада, 2016 0

Мета: закріпити знання учнів про букву Гг, її звукове значення; формувати вміння читати слова із буквою «ге»; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мовлення, фонематичний слух; виховувати любов до прекрасного.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

Робота над скоромовкою

У ставку гусаком стоять
Гусенята й гуска.
Гусенята плюскотять,
Гуска носом плюска.
Г. Бойко


Робота над чистомовкою

Ги-ги-ги, ги-ги-ги — пече бабуся пироги.
Га-га-га, га-га-га — смачна начинка в пирога.
Гу-гу-гу, гу-гу-гу — ми з'їмо по пирогу.
Бі-бі-бі, бі-бі-бі — бабусю, дякуєм тобі.


Повтореннявивченого матеріалу

Гра «День — ніч»

Учитель виставляє на дошці слова з букв розрізної азбуки. Учні вголос читають їх. Потім за командою вчителя «ніч» вони кладуть голови на парти і заплющують очі, у цей час учитель змінює слово. За командою «день» діти читають нове слово, кажуть, що в ньому змінилося порівняно з попереднім.

Рак — додали букву «ге» — грак.
Риби — додали букву «ге» — гриби.
Нора — змінили «ен» на «ге» — гора.


Гра «Читає Незнайко»

Учитель читає речення, навмисне змінюючи слова. Учні мають помітити «помилку» і виправити її.

Олянка з мамою і татом пішли (поїхали) за місто. Там дівчинка побачила (нагодувала) білок. Тепер треба пити чай з малиною (калиною).

IV. Робота за Букварем (с. 114–115)

Читання стовпчиків слів

— Прочитайте чоловічі; жіночі імена.
— Від якого імені походить назва населеного пункту Гаврилівка?
— Яка спільна частина у словах третього стовпчика? (Голос) Четвертого? (Гадка)
— Прочитайте слова зі спільною частиною -гос-.


Фізкультхвилинка

Встаньте, вирівняйте спинку,
Розпочнем фізкультхвилинку.
Ось зігніть усі ручата
І летіть, немов качата.
До сонечка потягніться
І у боки всі візьміться.
Вправо разом нахилились,
Вліво, щоб не помилились,
Руки вниз опустіть
Й трішки ними потрусіть.
А тепер мерщій до справ,
Кожен з вас, щоб вченим став.


Читання утворених слів, записаних у клітинках

— Прочитайте слова зі спільною частиною -лка, -гор.
— Складіть речення зі словом гуска.
— Побудуйте звукову схему слова горіх.

Робота над віршем А. Камінчука «Гарбузи»

— Відгадайте загадку.

Я чудовий дар осінній,
Люблять всі моє насіння.
Каша з мене теж смачна,
До вподоби всім вона.
Відгадайте, як я звусь.
Упізнали? Я — ... (гарбуз).


— Згадайте, що ми читали на попередньому уроці про цю рослину?
— Послухайте вірш А. Камінчука «Гарбузи».
— Якого кольору цвіт гарбуза?


Хорове читання вірша учнями під керівництвом учителя

— Скільки речень у вірші?
— Прочитайте слова з буквою Гг.


Складання слова із букв

— Відгадайте загадку.
Править їм стручок за дім,
Тісно в ньому діткам всім.
Аж тріщіть оселя — ох!
Це вже дозріва... (горох).


— Складіть слово із букв, які заховалися в стручку. (Горошини)

Читання вчителем казки «Винахідливі гноми» за І. Роздобудько

Казку вчитель читає за частинами, ставлячи учням запитання.
— Про що думала Оля, коли заплющувала очі?
— Хто раптово з’явився перед нею?
— Що було у гнома?
— Що знаходилося в мішку?
— Які зірки були в мішку?
— Хто прикрасив небо яскравими зірками?
— Прочитайте питальне речення.
— Про що міркувала Оля?
— Чим гноми прикрашали небо? Прочитайте.

Робота в групах

— Хто складе більше слів із букв слова винахідливі? (Вихід, ліниві, дах, нива, дивина, лід...)


V. Підсумок уроку

— Чого навчилися на сьогоднішньому уроці?

— Що найбільше сподобалося?

Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду