Урок: Закріплення букви Бб. Читання слів. Опрацювання тексту. Словниково-логічні вправи

16 листопада, 2016 0

Мета: закріпити знання учнів про звукове значення букви Бб; удосконалювати читацькі навички, розвивати зв'язне мовлення учнів; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до тваринного світу.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

Робота над чистомовкою

Ба-ба-ба, ба-ба-ба! — Он на березі верба.
Бу-бу-бу, бу-бу-бу! — Доглядаємо вербу!
Бі-бі-бі, бі-бі-бі! — Сидить голуб на вербі.
Би-би-би, би-би-би! — Голуб полетів з верби.
Бу-бу-бу, бу-бу-бу! — Я люблю свою вербу.


Вивчення скоромовки

В будь-якого будяка
Будячиха будь-яка.
О. Орач


Повторюй і запам'ятовуй!

style="margin-left: 40px;">Білий бичок
Біг бичечок білий, біг,
А в бичечка збитий ріг.
— З ким ти буцався, бичок?
Хто зламав тобі ріжок?
— З хижим вовком я змагався.
У бою ріжок зламався.
Боронив же я телятко,
Бо телятко ще малятко.
В. Гринько


III. Повторення вивченого матеріалу

Гра «З’єднай слово з його схемою»


Гра «Шифрувальники»

— Налетів вітер і переплутав у словах усі букви. Розшифруйте слова! интб (бинт), акліб (білка), аонтб (батон), рбзу (зубр)

— Виконайте звуковий аналіз слів білка, зубр.

Фізкультхвилинка

Лапки в боки, вгору вушка.
Скачуть білочки подружки.
Раз, два, три, чотири, п'ять,
По гілках вони летять.
Кожен ранок на галяві
Спритно роблять вільні
вправи.
Раз, два, три, чотири, п'ять,
Люблять білочки скакать.


IV. Робота за Букварем (с. 110–111) 1. Читання стовпчиків слів

— Назвіть спільні і відмінні частини в словах кожної колонки.

— Прочитайте чоловічі імена; жіночі.

Читання слів у «променевих» таблицях

Словникова робота

Бандура український народний багатострунний щипковий музичний інструмент з декою овальної форми. (Прослуховування запису гри бандури.)

Балка яр з пологими схилами, або дерев'яна колода чи залізний брус, що є основою перекриття, настилу (стелі, підлоги і т. ін.).

— Які слова відповідають на запитання хто?

— Прочитайте слова зі злиттям бу.

Читання вчителем вірша Олени Пчілки (с. 110)

— Куди поетеса закликає дітей?
— Хто підхопив її поклик?
— Кого зліпили хлопці?
— Хто прилетів помилуватися бабою?
— Який гостинець можна приготувати для крилатих гостей?
— Прочитайте питальне речення. Окличні.

Робота над анаграмами: банкакабан; буккуб

Утворення нових слів із букв слова барабан

Баба, баран...

Опрацювання тексту «Снігова баба і зайчик» за П. Королем

Читання тексту вчителем.

— Як звали дівчинку, яка зліпила снігову бабу?

Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем.

Повторне читання тексту учнями.

— Прочитайте, яку бабу зліпили діти.
— Розгляньте малюнки.
— Розкажіть, що було потім?
— Що порадив дідусь?
— Які хороші слова ви сказали б дідусеві?


V. Підсумок уроку

— Чого навчилися на сьогоднішньому уроці?
— Що найбільше запам'яталося?
— Які завдання було виконувати складно?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду