Урок: Закріплення букви Нн. Розвиток мовлення. Зіставлення звукових схем зі словами — назвами намальованих предметів у «віночку». Велика буква в іменах людей. Робота з дитячою книжкою

15 листопада, 2016 0

Мета: закріпити знання учнів про букву Нн, її звукове значення; виробляти вміння чи-тати склади, слова з вивченими буквами, працювати над інтонуванням речень; розвивати зв'язне мовлення учнів; збагачувати лексичний запас; виховувати любов до книги.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

Робота над чистомовкою

На-на-на — незабаром вже зима.
Ло-ло-ло — хмарами небо затягло.
Ощ-ощ-ощ — сіє дрібнесенький дощ.
Хи-хи-хи — відлетіли від нас птахи.


Розучування скоромовки

Пес у нашого сусіда

Називається Сніжок.

Білий він, немов зі снігу,

Має зшитий кожушок.

Г. Забазнова


Робота надзагадками. Звуковий аналіз слів-відгадок

Сопе, хропе, часом чхає,
Сюди, туди зазирає,
На морозі замерзає,
Бо одежини не має. (Ніс)


Не олень він і не бик,
В краях теплих жити звик.
Є на носі в нього ріг.
Хто ж це, друзі?.. (Носоріг).

Ой котилось коло,
Коло-покотьоло,
Всіх ласкаво гріло,
Цілий день світило,
А під вечір коло,
Коло-покотьоло Д
Дуже натомилось,
Спати покотилось. (Сонце)

Голубе вітрило
Увесь світ накрило. (Небо)


— Що спільного в усіх цих словах? (Є буква«ен».)
— Який звук позначає буква «ен»?
— У якому слові буква «ен» позначає м'який приголосний звук?
— Яка буква вказує на м'якість попереднього приголосного? (і)


Гра «Назви імена дітей»

— Назвіть імена дітей, у яких є буква «ен».

Наталка, Надія, Настя, Назар, Антон, Ганна, Інна, Ліна, Марина, Олена, і т. д.

Фізкультхвилинка

III. Робота за Букварем (с. 64–65)

Бесіда за сюжетними малюнками (с. 64)

— Що робить хлопчик?

— Для чого він рве шипшину?

— Чим корисна шипшина?

Довідкове бюро

Шипшина

Ця дивовижна рослина — дикий предок, родоначальниця всіх культурних сортів троянд, оспіваних поетами різних часів і народів. Шипшина — справжнє джерело здоров'я. Вона захищає людину від різних хвороб і підвищує її працездатність.

Народна мудрість стверджує, що шипшина варта семи докторів. За своїми властивостями шипшина, не має собі рівних. Її називають скарбницею вітамінів, лісовим лікарем.

— Що робить дівчинка з плодів шипшини? Кому вона показала своє намисто? Що їй сказала синичка?

— Хто ласуватиме шипшиною взимку?

Звуковий аналіз слів горобина і калина

Читання стовпчиків слів (с. 65)

— Чому слова третього стовпчика написані з великої букви?

Робота над ілюстративним матеріалом

— Розгляньте малюнки.

— Хто це? (Снігур, дрізд)

— Що це? (Криниця)

Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем

Читання тексту про осінь за Н. Тарасенко

Довідкове бюро

Кетяг пучок ягід або квітів на одній гілці, стеблині; китиця, ґроно.

— Які рослини згадуються в тексті?

— Чим ласує дрізд? А снігур?

— Знайдіть на с. 64 схему, яка відповідає підкресленому реченню.

IV. Робота з дитячою книжкою

Читання вчителем вірша Г. Коваль «Киця-першокласниця»
— Якою ви уявляєте собі кицю?
— Де киця вчилася рахувати?
— Чим хвасталася киця?
— Кого рахувала киця?
— Як вона це робила?
— Чому киці рахувати було непросто?
— Чим закінчився для киці урок?
— Як було киці?
— А як — горобцям?
— Що трапилося б, якби киця не хвасталася?


V. Підсумок уроку

— Що робили на сьогоднішньому уроці?
— Що найкраще вдалося зробити?
— Виконання яких завдань викликали ускладнення?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду