Урок: Закріплення букви Кк. Розвиток мовлення за текстом В. Сенцовського. Підпис сюжетних малюнків. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати

15 листопада, 2016 0

Мета: закріплювати букву Кк та її звукове значення; вчити читати склади, слова, речення з новою буквою; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; ознайомити з рукописним шрифтом, призначеним для читання; розвивати вміння зіставляти слова за значенням та за фонетичними особливостями; виховувати працелюбність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

Розучування скоромовки

Качечка
Качечка кряче — каченят не баче.
Кличе качечка курчат:
— Чи не бачили качат?
Г. Бойко


Робота над чистомовкою

Ку-ку-ку, ку-ку-ку! —
Сидить пташка на сучку!
Ки-ки-ки, ки-ки-ки!—
Посадили огірки.
Ко-ко-ко, ко-ко-ко! —
Люблю свіже молоко!


III. Повторення вивченого матеріалу

Гра «Упіймай звук [к]»

Послухайте вірші, назвіть слова зі звуком [к].

Там у полі, на баштані,
Сидить красень у каптані.
Свої круглі він боки
Миє в росах залюбки.
А боки немов сміються:
Так рябі і зостаються.
Оцей, діти, чепурун —
Звичайнісінький... (кавун).
Н. Становська


Коник-музика
Коник скрипочку трима,
В затишку квіток дріма.
Тільки піднесе смичок —
Квіти підуть у танок.
Н. Становська


— Запишіть слова коник і кавун, накресліть їх звукові схеми. Назвіть букви і звуки. Порівняйте звукові схеми цих слів. Що помітили? (Вони однакові.) Який склад наголошений у слові коник? у слові кавун?

Віконце для допитливих

Коник

Хто «співає» крилами? Хто «слухає» ногами? Це коник. Його відразу не побачиш, але цвірчання почути можна. «Співає» він крильцями. При їх терті виникає ця музика. «Співають» тільки самці. А чують цю музику і самці, і самки. Їхні вуха знаходяться на передніх ніжках, у щілинках.

Фізкультхвилинка

Всі підняли руки — раз.
Навшпиньки стоїть весь клас.
Два — присіли, руки вниз —
На сусіда не дивись.
Раз! — І вгору, два — і вниз.
На сусіда не дивись.
Будем дружно присідати,
Щоб ногам роботу дати.
Раз — піднялись. Два — присіли.
Хай мужніє наше тіло.
Хто втомився присідати,
Може вже відпочивати.


IV. Робота за Букварем (с. 80–81)

Читання вчителем тексту за В. Сенцовським (с. 81)

— Як звати головного героя оповідання?

Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем

Повторне читання оповідання учнями, які вміють читати

Інтонування речень зі звертаннями

— З ким бавиться Тимко?
— Кого хлопчик боїться?
— Складіть речення з підкреслених слів.
— Розгляньте малюнки на с. 81.
— До яких епізодів оповідання художник намалював малюнки?
— Складіть речення до кожного з малюнків за поданими схемами.


Гра «Читає Незнайко»

Учитель читає речення, замінюючи деякі слова. Учні мають помітити «помилку».

У дідуся є онучок (онук) Тимко.

Хлопчик бавиться із кролями (собакою), годує собаку (кролів).

Тимко взяв відро й побіг до колодязя... (криниці).

Гра «Продовж речення»

  • Тимко бавиться із...

  • Тимко годує...

  • Тимко боїться...

— Як автор ставиться до Тимка? Доведіть.

— Чи доводилося вам допомагати дорослим?

— Чи доглядали ви коли-небудь за домашніми тваринами? Розкажіть.

V. Підсумок уроку

— Чого вчилися на сьогоднішньому уроці?

— Що нового дізналися?

— Що найбільше запам'яталося?

Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду