Урок: Закріплення звука [к], вивчення букви Кк («ка»). Формування аудіативних умінь за текстом В. Поліщука. Звуко-буквені зіставлення. Аналітико-синтетичні види роботи зі словами — назвами предметів, які намальовані у «віночку».

15 листопада, 2016 0

Мета: ознайомити учнів з новою буквою Кк, її звуковим значенням; вчити читати прості склади типу злиття та складні — типу пгп; розвивати в учнів аналітико-синтетичні вміння; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

Розучування скоромовки

Смаженя

Смаженю Замість
Смажив, Смажені
Смажив У Саші —
Саша,— Сажа.
Г. Бойко

Слухай і запам'ятовуй!

— Ти чому, сороконіжко,
Не виходиш грати в сніжки?
— Доки взую сорок ніг,
То
розтане зовсім сніг.
І. Січовик


III. Повторення вивченого матеріалу

Робота в групах

Гра «Прочитай і знайди помилки»

— Прочитайте речення, записані друкованим шрифтом, проаналізуйте помилки, допущені у них.

На сосні висіли сливи.

носила сіно

Гра «Розсипанка»

На дошці — малюнки: слона, сома, сови. Під малюнками на набірному полотні виставлені в довільному порядку букви: с, л, о, н, с, о, м, а, с, о, в, и. Учні із букв мають зібрати слова.

IV. Вивчення нового матеріалу

Читання вчителем тексту (с. 78)

— Який перший звук у слові квочка? Повторіть наслідування голосу квочки.

— Який звук чується на початку і в кінці слова квок?

Виділення звука [к] зі слів вікно, кишеня, жук, мак, ластівка,

гумка, кружка, корабель

Звуковий аналіз слів жук, мак, гумка

Самостійне добирання слів зі звуком [к]

Спостереження за способом вимовляння звука [к]

— Перешкода створюється глибоко в горлі задньою частиною язика. Віднесення звука до приголосних.

Ознайомлення з буквою Кк

Показ букви Кк (великої і малої), ознайомлення з її назвою, аналіз графічної будови. Визначення місця букви Кк в кишеньковій азбуці.

— На що схожа буква Кк?

Заучування вірша

Буква к, буква к,
Ой, яка вона швидка!
Наче хлопчик, знявши руки,
Витинає гопака.
В. Гринько


Фізкультхвилинка

V. Робота за Букварем (с. 78–79)

Гра «Упіймай слова зі звуком [к]»

Учитель повторно читає текст про квочку, учні називають слова зі звуком [к].

Робота над сюжетним малюнком

— Кого ви бачите на малюнку? Хто літає вгорі? Яка трава? Які квіти відцвіли?

Читання складів та буквосполучень

Читання стовпчиків слів

— Яке злиття спільне для кожної колонки?

Словникова робота

Кок кухар на кораблі.

Кокос плід кокосової пальми у вигляді великого горіха.

Кулон жіноча прикраса з дорогоцінного каміння або іншого матеріалу на ланцюжку, яку носять на шиї.

Робота над анаграмами: сокіл — лісок, кулон — клоун

Аналіз слів-предметів, намальованих у «віночку»

Калина, кіт, мак, котики, капуста, кролик, кукурудза.

— Виконайте звуковий аналіз слів кіт, кролик.

— Назвіть односкладові слова.

— У якому слові чотири склади?

— Назвіть трискладові слова.

Утворення слів колосок, кавун, сумка

Утворення та прочитування слів, поданих у «променевій» таблиці (с. 79)

Робота над текстом за Н. Забілою

Читання тексту вчителем

— Де ходила квочка? Скільки в неї було курчат? Хто напав на курчат? Хто врятував курчат?

— Якою була Марійка?

— Який епізод тексту зображений на малюнку?

VI. Робота з дитячою книжкою. Ю. Ярмиш «Про Андрійка і чашку»

(див. Додаток на с. 118)

VIІ. Підсумок уроку

— Яку нову букву вивчили на сьогоднішньому уроці?

— Який звук вона позначає?

Додаток

VI. Робота з дитячою книжкою. Ю. Ярмиш «Про Андрійка і чашку»

1. Гра «Передбачення»

Учитель читає заголовок, учні висловлюють припущення, про що може бути твір.

2. Читання вчителем казки

3. Робота над змістом прослуханого

— Назвіть героїв казки. Чому хвилювалася мама? Які неприємності весь час траплялися в Андрійка? Чому?
— Яка подія змінила його ставлення до речей? Який висновок зробив Андрійко?
— Що з описаного може трапитися насправді, а що — вигадка?
— До якої частини казки художник намалював малюнок? Розкажіть.
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду