Урок: Закріплення букви Сc. Розвиток мовлення за текстом Ю. Ярмиша «Слоненятко, яке любило танцювати». Звуко-буквений аналіз слів. Мовні ігри (анаграми). Диференційований підхід у формуванні вмінь читати

15 листопада, 2016 0

Мета: закріпити вміння читати букву Сс у складах і словах; удосконалювати навички звукового аналізу; розвивати спостережливість, зв'язне мовлення; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до прекрасного.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

Розучування чистомовки

Са-са-са — в Саші довга коса.
Сі-сі-сі — сіла мама у таксі.
Си-си-си — купить мама ковбаси.
Ас-ас-ас — поп'ємо смачний ми квас.


Робота над скоромовкою

Скрекоче сорока сороці:
А я у сорочій сорочці!
Сорока сороці скрекоче:
— А в мене яєчко сороче!
О. Орач


Повторення вивчених звуків

і букв

— Які голосні звуки ми вивчили?
— Які приголосні звуки ви знаєте? (Стежимо за тим,щоб учні називалине тільки вивчені тверді приголосні, а й м'які.)
— Які букви ви вже можете прочитати? (Учні беруть букву з кишеньковоїазбуки, дають її алфавітну назву, зазначають, які звуки вона позначає.)


III. Робота за Букварем (с. 76–77)

Утворення та причитування слів, поданих у «променевих» таблицях (с. 76)

Словникова робота

Мис частина суші, яка гострим кутом уходить у водний простір (море, озеро, річку і т. ін.).

Звуко-буквений аналіз слів сом, сіно з опорою на схеми, подані в підручнику

Читання стовпчиків слів

Утворення слів одинбагато;линлини;осаоси.
— Складіть речення зі словом слава.
— Чому слово Слава написано з великої букви?
/>


Бесіда за сюжетним малюнком

— Кого ви бачите на малюнку?
— Де виступає слон?
— Чи доводилося вам бувати в цирку?
— Кого ви там бачили?
— Чиї виступи найбільш запам'яталися?
— З яким настроєм ви виходили з цирку?
— Послухайте і посміхніться!


Пожартували
Клоун Влад і клоун Женя
Весело й завзято
Вдячну публіку з арени
Вміють розважати.
Клоун клоуну казав:
— Чи ти знаєш, друже,
Вчора з клітки втік удав
Довжелезний дуже.
А удав під перший ряд
Глядачів сховався:
— Жартівник цей клоун Влад,—
Від душі сміявся.
Л. Вознюк


Фізкультхвилинка

Ноги разом!
Руки в боки!
Пострибали, як сороки.
Стриб-скок! Стриб-скок!
Веселіш піде урок.
А тепер пішли вприсядку —
Ми виконуєм зарядку.


Читання малюнкового тексту

— Хто був коло каси?
— Що придбали Мирослава і Марина?

Робота в парах. Розгадування анаграм

Мала — лама, сама — маса.

Пара, яка першою виконає завдання, пояснює утворення слів біля дошки з букв розрізної азбуки.

Лама південноамериканська в'ючна тварина родини верблюдів. (Демонстрування малюнка)

Читання слів у стовпчиках (с. 77)

Робота над текстом «Слоненятко, яке любило танцювати» за Ю. Ярмишем

Читання тексту вчителем
— Де жило слоненятко?
— Хто жив поруч із ним?
— Чого страусиха вчила страусят?
— Якими словами вона припрошувала їх до танців? Прочитайте.
— Про що слоненятко попросило страусиху?
— Як оцінила його старання страусиха?
— Куди воно пішло? Кого побачило? Що почало робити?
— Куди забрав його чоловік?
— Що було далі? Розкажіть.
— Що допомогло слоненяткові стати цирковим артистом?


IV. Підсумок уроку

— Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці?
— Що було найбільш цікавим?
— Про що розповісте батькам удома?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду