Урок: Закріплення букви Лл. Розвиток мовлення за текстом Л. Уляницької «Ланцюжок добра». Звуко-буквений аналіз слів. Мовні ігри. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати

15 листопада, 2016 0

Мета: закріплювати вміння читати склади і слова з буквою Лл; вчити читати речення і зв'язні тексти з вивченими літерами; вдосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; розвивати зв'язне мовлення, фонематичний слух; дати поняття про анаграму; прищеплювати вміння робити добро.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

Розучування скоромовки

Поспішав до лісу лис,
Та заліз у верболіз.
Поки ліз крізь верболіз,
Запізнивсь до лісу лис.


III. Синтетичні вправи за таблицею складів, поданою на дошці

valign="bottom" width="65">

И


О

А

У

І

Л

ЛО

ЛА

ЛИ

ЛУ

ЛІ

М



МИ

МУ

МІ

Н

НО



НУ

НІ

Учитель показує указкою букви з вертикального і горизонтального рядка, а учні утворюють і називають відповідний склад, знаходять і показують його на таблиці.

IV. Повторення вивченого матеріалу

Робота

над загадками. Звуко-буквений аналіз слів-відгадок

Любить пустощі, забави,
Все солодке і яскраве.
Кольори свої ховає
В стиглих ягодах у гаї,
Поміж листя вишняку
У бабусинім садку,
В соковитім кавуні
Як сюрприз тобі й мені.
Як же можна не любити
Тепле і чудове... (літо).

Є у горах невидимка,
А у лісі невловима.
Я кричу — вона мовчить,
Я мовчу — вона кричить,
Поверта мені назад
Всі кінцівки слів підряд. (Луна)


Фізкультхвилинка

Косить в лузі журавель
Конюшину та щавель.
А журавлики малі
Узялися за граблі.
Хоч журавка і не косить,
Так джерельну воду носить.
Носить воду ще й обід,
Щоб косилося як слід.


Робота за Букварем (с. 72–73)

Читання слів у клітинках

Полова відходи при обмолочуванні й очищуванні зерна хлібних злаків, льону та деяких інших культур, що використовується переважно як корм для тварин.

Читання стовпчиків слів з опорою на злиття ло, ли, лі

Валіза тверда коробка з прикріпленою кришкою для дорожніх речей; чемодан.

Утворення пар слів «Що? Який?»

Що? Лимон. Сік який? Лимонний.
Що? Малина. Варення яке? Малинове.
Що? Липа. Чай який? Липовий.
Що? Калина. Напій який? Калиновий.

Читання стовпчиків слів з опорою на злиття ла, ли, ва

Розв'язування анаграм

Нива — вина. Вона — нова.

Бесіда за сюжетним малюнком (с. 73)

— Яких тварин ви бачите на малюнку?
— Коли ми зустрічалися з оленятком і їжачком?
— Хто почав «ланцюжок» добра?
— Як оленятко могло віддячити їжачкові?
— Хто виручив із біди зайченя?
— Чому плаче білочка?
— Як допоміг їй зайчик?


Робота в парах

— Розіграйте діалог між зайчиком і білочкою.
Учні одягають маски їжачка і білочки, беруть до рук кошики, один з них — з іграшковими грибочками.
— Що трапилося з бобреням?
— Хто допомагав йому одужати?
— Хто врятував із біди їжаченя?


Читання початку і кінцівки казки

— Що зрозумів їжак?
— Який висновок зробив кожен із вас? (Роби добро,і воно обов'язково повернеться до тебе.)


VІ. Підсумок уроку

— Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці?
— Що найкраще вдалося?
— Які завдання було виконувати складно?
— Чого хочете навчитися на наступному уроці?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду