Урок: Закріплення звука [і], вивчення букви Іі. Формування аудіативних умінь за текстом Л. Лапіної. Звуко-буквені зіставлення. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати

15 листопада, 2016 0

Мета: ознайомити учнів з буквою Іі, її звуковим значенням; продовжити вправляти у читанні слів з вивченими буквами; вдосконалювати навички звукового аналізу слів, показати, що буква і позначає м'якість попереднього приголосного звука; розвивати пізнавальні інтереси, зв'язне мовлення учнів; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

Гра «Упіймай спільний звук»

Учитель називає слова, учні мають назвати спільний звук, який є в цих словах: сом, міраж, дим, мул. (Спільний звук [м])

— Який це звук — голосний чи приголосний?

— Доберіть слова, у яких є цей звук.

III. Вивчення нового матеріалу

Виділення звука [і]. Робота над загадкою

Насушили винограду 
І тепер вживають радо.
В тісто й кашу додають,
Іноді і так жують. (Ізюм)


— Поділіть це слово на склади.

— Який перший звук у цьому слові?

Довідкове бюро

Стійло  відгороджене місце для

одного коня в стайні або однієї корови

корівнику.

Читання тексту (с. 58)

— Як заіржав коник?

— Вимовте протяжно цей звук.

— Як він вимовляється? (Рот напівзакритий, губи розтягнуті, наче ви всміхаєтесь, передня і середня частина язика ледь присунулася вперед і піднялася, струмінь повітря проходить без перешкод.)

— Який це звук? (Голосний)

— Чому?

Гра «Упіймай звук [і]»

Учні мають упізнати звук [і] у названих учителем словах (на початку, в середині чи в кінці): грім, іграшки, голубці, іній, літак, дідусь, ножиці.

Побудова звукових моделей слів ліс і лис

— Зверніть увагу, який приголосний стоїть перед звуком [і]? (М'який)

Ознайомлення з буквою Іі

— Звук [і] на письмі позначається буквою, яка також називається «і». Роз-гляньте її. З чого вона складається? Зверніть увагу на те, чим мала буква відрізняється від великої. (Над паличкою в малій букві є крапка, а у великій немає.)

Мов кілочок, буква і
З шапкою на голові...
Чи не шапка то, а крапка,
У малої букви і?
А велика личко мила,
Певно, шапку загубила.
Отакі вони чудні
Дві сестриці — букви Іі.
С. Жупанин


— На що схожа буква і? Подивіться, де буква і буде знаходитись у нашій кишеньковій азбуці.

Фізкультхвилинка

Ми на Місяць прилетіли,
На зручний майданчик сіли,
У скафандри одяглись,
І гуляти подались.
Як незвично нам ходити,
Так і хочеться злетіти.
Тут, на Місяці, в шість раз
Легше стали ми ураз.


IV.  Робота за Букварем (с. 58–59)

Читання буквосполучень, слів

Робота за сюжетним малюнком 

— Кого ви бачите на малюнку? 
— Хто живе у бабусі? Які свійські птахи? Які тварини? 
— Як звати песика? коня? 
— Чому Рябко загарчав на Орлика? Звуковий аналіз слів індик,півник,індичка. 


Розглядання предметних малюнків, намальованих у «віночку» 

Лілія, індик, півонія, іриси, ліщина. 

Звуковий аналіз слів лілія, іриси, півонія, індик. 

— У яких словах перший звук [і]? (Індик, іриси) Читання слів у стовпчиках «луною» за вчителем. 

Читання тексту за Н. Кир'ян

— Що хотів малий півник?
— Про які кольори він мріяв?
— Що сталося з ним уранці?
— Чого плакав півник?
— Що сталося після дощику?
— Як назвали квіти?
— Складіть речення з підкреслених слів.


V. Підсумок уроку

— Яку букву вивчали на сьогоднішньому уроці?

— Який звук вона позначає?

Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду