Урок: Закріплення букви Оо. Розвиток мовлення за текстом Н. Нікалео. Зіставлення звукових схем зі словами — назвами намальованих предметів. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати

14 листопада, 2016 0

Мета: закріпити знання учнів про букву Оо, її звукове значення; виробляти вміння читати склади, слова; працювати над інтонуванням речень; формувати в учнів аудіативні, орфоепічні вміння; розвивати зв'язне мовлення учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до спорту.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

Робота над чистомовкою

Ор-ор-ор — росте в лісі мухомор.
Но-но-но — світить сонце у вікно.
Ро-ро-ро — гарне у орла перо.
Ко-ко-ко — любим пити молоко.


Робота над скоромовкою

Ворона сороці намисто купила,
В намисті сорока намистинки лічила.
Ото для сороки настала морока,
Не може намистинки злічити
сорока.


III. Повторення вивченого матеріалу

Робота над загадками. Звуковий аналіз слів-відгадок

На скелі він будує дім,
І не боїться жити в нім —
Два могутніх крила У господаря... (орла).

Ніс у нього замість крана:
Все підніме і дістане.
Він вантажник і тягач,
Ним керує наглядач. (Слон)

Коли малюк летить,
То голосно пищить.
Якщо він замовкає,
То вже когось кусає. (Комар)


Гра «Упіймай слова зі звуком [о]»

Оля, Толя і Марина
Обірвали всю ожину.
Поприносили додому
Лиш по кошику пустому.
«Де ожина?» — їх спитали.
«А ми її поз'їдали»
Г. Чубач


Фізкультхвилинка

Обертаються поволі
Каруселі в дивнім колі,
А тоді, як розійшлись,
Швидко-швидко понеслись.
Тихо-тихо — не спішіть,
Каруселі зупиніть!
Раз-два, раз-два —
Закінчилась наша
гра.


IV. Робота за Букварем (с. 48–49)

Вступна бесіда

Кулю шкіряну ганяють. Лише одну на полі мають. По ногах не б'ють — це фол! Називають гру... (футбол).

— Сьогоднішній урок ми присвятимо цій чудовій грі. 2012 рік для України пам'ятний тим, що вона успішно провела чемпіонат Європи з футболу.
— Хто з вас бував на футбольних змаганнях?
— Хто любить грати у футбол?
— Де проводяться футбольні матчі?
— Як називається гравець, який стоїть на воротях? (Воротар,голкіпер)


Читання оповідання «Крутий голкіпер» за Н. Нікалео

— Послухайте оповідання і назвіть ім'я головного героя.
— Яке захоплення з’явилося у Данила?
— З ким він познайомився в Інтернеті?
— Як він себе називав?
— Пеле — Едісон Арантіс ду Насіменту — видатний бразильський футболіст, нападаючий. Єдиний гравець, який тричі вигравав чемпіонат світу з футболу. За кар'єру забив 1280 голів, провівши 1365 ігор. Визнаний найкращим футболістом ХХ століття.
— Куди поїхав Данило?
— Чому Данило хотілося познайомитися з воротарем?
— Скільки разів діти знайомилися?
— Чому реальне знайомство викликало в обох захоплення?
— Назвіть справжні та віртуальні імена дітей.


Робота в парах

— Розіграйте знайомство Данила з воротарем. Передайте захоплення.
— Поясніть, чому голкіпер названий «крутим»?


Робота за сюжетними малюнками (с. 48)

— Визначте частини тексту, до яких художник виконав малюнки.
— Складіть речення з підкреслених слів за схемами (с. 48).
— Знайдіть звукові схеми виділених слів.
— У яких словах є звук [о]?
— Назвіть слова з м'якими приголосними звуками.
— Назвіть односкладове слово.


V. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
— Що було найбільш цікавим?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду