Урок: Закріплення букви Уу. Звуко-буквені зіставлення. Закріплення знань про слова — назви предметів, ознак, дій. Зіставлення звукових схем зі словами — назвами намальованих предметів. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати

14 листопада, 2016 0

Мета: закріпити вміння учнів упізнавати та читати вивчені букви Аа, Уу, що позначають голосні звуки, визначати їх місце в мовленому слові, визначати наголос та ділити слово на склади; розподіляти предмети за семантичними групами хто? що?, складати речення за графічними схемами і малюнками; розвивати зв'язне мовлення учнів, фонематичний слух; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

Аналітико-синтетичні звукові вправи

— Який звук позначає буква Уу?

— Який це звук?

Гра «Утворіть склад»

— Я називатиму приголосний звук, а ви утворюйте з нього склад разом з голосним [у]:

[т] — (ту), [м] — (му), [ц] — (цу), [ж] — (жу), [л] — (лу).

Гра «Упіймай слово зі звуком [у]»

Учитель читає слова. Якщо учні чують слово зі звуком [у], вони плещуть у долоні.

Колобок, музикант, єнот, курка, кошеня, кавун, клубочок, жучок, булка.

Розучування скоромовки

У сестрички Люби
Випадають зуби.
І говорить Люба:
— Я тепер бежжуба.


Учні промовляють скоромовку за вчителем повільно, потім швидше і в кінці — швидко.

— Повторимо віршик про удава.

Віконце для допитливих

Удав

Степовий удав добре пристосувався до життя в піску. Зарившись у пісок, він довго лежить нерухомо. Над пісчаною поверхнею стирчать лише ніздрі й очі, які розташовані у нього на верхній частині голови. А коли з’являється здобич, цей на вигляд незграбний змій блискавично кидається на неї і миттю душить. Коли степовому удаву самому загрожує небезпека, він ніби

пірнає в пісок і вільно рухається в його товщі.

Фізкультхвилинка

Раз, два, три, чотири,
Три, чотири, раз, два.
Хто крокує дружно в ряд?
Гурт веселеньких малят.
Ми глибоко всі вдихнули,
На пальчиках підтягнулись.

Дружно видихнули всі Й нахилились до землі. Ще так раз і два зробили за парти знову сіли.

III. Робота за Букварем (с. 44–45)

Розподіл предметів за семантичними групами хто? що?

— Що намалювали діти? (Моркву,сливу)
— Це живі предмети чи неживі? На які питання вони відповідають?
— Виконайте звуковий аналіз цих слів. Який останній звук у них? Якою буквою він позначається?
— Кого намалювали діти? (Сову,білку,папугу) На які питання відповідають ці предмети? (Хто?) Чому? (Це назви живих предметів.)
— Виконайте звуковий аналіз цих слів. У якому слові три склади? Назвіть
ньому голосні звуки. Якими буквами вони позначаються? Назвіть слово з наголошеним першим складом. (Білка)


Слухання тексту за В. Сенцовським

Читання оповідання вчителем

— Де сховалися діти? Чому?
— Що приніс Мишко?
— Хто завернув до дітей?
— Чим пригостили діти шофера?
— Що запропонував зробити Мишко?
— Що написали діти над дуплом?
— Що можна сказати про таких дітей?
— Яблука, вишні, груші, черешні — це... (фрукти).
— Складіть речення з підкреслених слів.
— Знайдіть на с. 44 схеми цих речень.


IV. Підсумок уроку

— Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці?
— Що найбільше сподобалося на уроці?
— Які завдання викликали труднощі?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду