Урок: Закріплення букви Аа. Звуко-буквені зіставлення. Закріплення знань про слова — назви предметів, ознак, дій. Зіставлення звукових схем зі словами — назвами намальованих предметів. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати

14 листопада, 2016 0

Мета: закріпити знання учнів про вивчену букву Аа та її звукове значення, вдосконалювати навички звукового аналізу слів; розвивати зв'язне мовлення учнів, фонематичний слух; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

Розучування скоромовки

А дідусь Опанас
Нам купив ананас.
Тож приходьте до нас —
Почастуємо вас.
Ой, смачний ананас!


Промовити скоромовку повільно і тихо; голосно і швидко; здивовано.

III. Повторення вивченого матеріалу

Робота над загадкою

Стали букви у рядок
І побігли в дитсадок.
Хто у них за ватажка?
Ну, звичайно, буква... (А).


Гра «Упіймай слово зі звуком [а]»

Аптеку відвідала Алла.
А що ж вона там купувала?
Айву? Абрикоси? Малину?
Ні, ягідки — вітаміни.
Г. Король

Айва невелике дерево або чагарник заввишки 1,5–3 м з розкидистою кроною і стовбуром діаметром до 50 см. Плоди ароматні, кулястої або грушоподібної форми.

Акула
А акула, а акула
Цілий айсберг проковтнула
І, звичайно, стала чхати
Та ангіну лікувати.
Рибки радісно зітхнули,
Що ангіна у акули.
С. Шаповалов


Айсберг (від німецького Eisberg — льодова гора) — плавуча льодова гора значних розмірів. Висота айсберга над водою може досягати 100 м, довжина — кількох кілометрів.

Посеред моря
Гора крижана,
Плава, не тоне —
Оце дивина! (Айсберг)


IV. Робота за Букварем (с. 40–41)

Словникова робота

Акробат вправний гімнаст, виконавець складних гімнастичних номерів у цирку.

Шпагат гімнастична вправа, полягає у максимально можливому розсуванні ніг у такий спосіб, щоби всією своєю довжиною вони дотикалися до підлоги.

Канат дуже міцний грубий мотузок із волокна або дроту.

Читання вчителем вірша М. Дружиніної (с. 41)

— Про що діти просили акробатів?
— Чому вони їх просили не танцювати?
— Що діти запропонували акробатам?
— Коли акробат сів на шпагат?


Фізкультхвилинка

— Розгляньте малюнок на с. 40.
— Як утворилося слово ананас? (А-на-нас)
— Що ще не поклали на стіл для акробатів?
— Назвіть ягоди, які поклали для акробатів.


Довідкове бюро: кавун найбільша ягода.

Вправляння в інтонуванні перших трьох рядків вірша.

— Передайте голосом хвилювання за акробатів.
— Знайдіть у вірші слова з буквою а.
— Виконайте звуковий аналіз слова акробат.
— Скільки складів у цьому слові?
— Скільки звуків?
— Назвіть наголошений склад.
— Розгляньте малюнки на с. 40.


Звуковий аналіз слів ананас, кавун, абрикоси з опорою на схеми, подані

підручнику.

— Що лежить на блюді?
— Дівчатка, назвіть ягоди, хлопчики — фрукти.
— Складіть речення за схемою.
— Виконайте звуковий аналіз слова малина.
— Скільки в слові малина звуків [а]? Назвіть склади зі звуком [а]. Який склад у цьому слові наголошений?
— Розгляньте склянки з соком.
— Який сік у кожній склянці?
— Яке варення в баночках? Із чого воно?
— Розгляньте малюнок на с. 40.
— Хто виступає під куполом цирку?
— Які акробати? (Сміливі,спритні,сильні,гнучкі,відважні,вправні)
— Назвіть звуки в слові акробати.
— Скільки в ньому складів?
— Який склад наголошений?
— Скільки букв а в цьому слові?


V. Підсумок уроку

— Що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці?
— Що було найбільш цікавим?
— Які нові слова запам'ятали?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду