Урок 2: Узагальнення знань учнів. Звуковий аналіз слів. Складання речень і графічних моделей речень. Робота з дитячою книжкою

14 листопада, 2016 0

Мета: перевірити здобуті учнями знання й уміння називати послідовно звуки у вимовленому слові, ділити слово на склади, визначати наголос, будувати звукові моделі слів, складати речення з опорою на схеми, графічно зображати речення; розвивати зв'язне мовлення учнів, вміння слухати казку, відтворювати її зміст з опорою на ілюстрацію; виховувати інтерес до читання.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Перевірка здобутих учнями знань та вмінь

Графічний диктант

— Запишіть схеми речень.

  • Дівчинка читає книжку.

  • Хлопчик сидить.

  • Літак летить у небі.

Поділ слів на склади

— Поділіть слова на склади. Поставте наголос.

Слова:

риба, груша, їжак, машина, гарбуз, лисиця.

Складання звукових моделей слів: ріпка, літак, ворона, хата, дерево, олень

Гра «Поєднай!»

— З'єднайте малюнок з відповідною моделлю.



Фізкультхвилинка

Раз, два, три, чотири, п'ять —
Треба вправи починать.
Раз, два, три, чотири —
Руки в боки, два підскоки.
Раз, два, три — Нові вправи почали:
Нахил вправо, нахил вліво,
Вгору, вниз подивись,
До роботи знов берись.

III. Робота з дитячою книжкою. Українська народна пісня-гра «Ходить гарбуз по городу»

1. Виразне читання пісні вчителем

— Яких гарбузових родичів ви запам'ятали?
— Хто був гарбузовою господинею?
— А хто — сестрицею?
— Ким доводяться гарбузові огірочки,
буряки?
— Доберіть загальну назву: морква, огірки, буряки, бараболя — це...
(овочі)
— Як інакше називають бараболю? (Картопля)


2. Колективне розглядання книжки

— Подивіться на обкладинку. На обкладинці написана назва книжки. Що зобразив художник на обкладинці? Яким художник зобразив гарбуза, моркву, диню, бараболю?

Інсценізація української народної пісні-гри «Ходить гарбуз по городу»

Учні одягають маски героїв та інсценізують казку.

Гра «Упізнай героя»

Стоять півні на грядках
У червоних чобітках. (Буряки)

Хто, неначе апельсин,
Вітаміни має всі.
Та не з дерева звисає,
А у землю ніс ховає. (Морква)

Заховалась під листком
Зелена мишка з хвостом.
Лиш один зубочок взяв,
Разом з хлібом пожував —
Мов вогнем, язик припік,
Називається... (часник).

На городі восени
Всюди жовті кабани
Прив'язані за хвости,
Щоби не змогли втекти. (Гарбузи)


— Яка з відгадок «зайва»? Чому? (Часник не є героєм української народної пісні.)

IV. Підсумок уроку

— Що найбільше запам'яталося з сьогоднішнього уроку?

— Яких гарбузових родичів запам'ятали?

— Яка користь від уживання овочів?

— Що ви порадите своїм батькам і друзям?

Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду