Урок: Розвиток зв'язного мовлення на тему «Мої друзі». Формування аудіативних умінь за текстом Р. Куликової «Сюрприз». Практичне ознайомлення зі словами — назвами ознак. Моделювання слів із м'якими приголосними звуками. Робота з дитячою книжкою

14 листопада, 2016 0
Мета: розширити уявлення учнів про номінативну роль слів; ознайомити їх практично з прикметниками (без уживання термінів); вчити складати за малюнком речення, які б відповідали заданій схемі; розвивати зв'язне мовлення, образне мислення; виховувати почуття гостинності.
Хід уроку
I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого на попередньому уроці
Гра «Картинка заблукала»
На дошці — картинки:
огірок, абрикос, слива, яблуко, груша, лимон, ананас, банан;
береза, космонавт, ручка, стілець, вікно, будинок, праска.
— Яка картинка «зайва» в кожній групі? Чому? (1-ша група — огірок — овоч, 2-га група — космонавт — назва істоти, відповідає на питання хто?)
/>
Гра «Голосуємо ногами»
Учитель читає слова. Як тільки діти чують слово, що відповідає на питання що? тупотять ногами.
Ластівка, вчителька, шафа, шапка, ліжко, сторож, кондиціонер, міліціонер, бегемот, кондитер, співачка, диван, будинок, яблуко, школяр, школа.

III. Вивчення нового матеріалу
Робота над загадкою
Величезна жовта квітка,
В ній живуть маленькі дітки.
Чорні маленята —
Це смачні зернята. (Соняшник)

— Які слова допомогли відгадати загадку?
— На які питання вони відповідають? (Яка? Величезна, жовта. Які? Маленькі, чорні, смачні.)

Гра «Який предмет?»
Учитель запитує, учні відповідають.
— Який учень? Яке дерево? Яка школа? Яке сонце?
— Слова старанний,високе,нова,ясне — назви ознак. Вони відповідають на питання який? яка? яке? які? і служать для того,
щоб описати предмет. Без цих слів наше мовлення було б бідним, безбарвним.

Гра «Угадай предмет за ознакою»
Круглий, великий, блакитний, гумовий, легкий. (М'яч)
Білий, пухнастий, холодний, іскристий, рипучий. (Сніг)
Руда, хитра, хвостата. (Лисиця).
Прозора, чиста, смачна, джерельна. (Вода).

Фізкультхвилинка
Виростем великі, Яблук нарвемо. У плетені кошики Ми їх складемо.

IV. Слухання-розуміння тексту «Сюрприз» за Р. Куликовою
— Кого чекав Буратіно у гості?
— Яке частування він приготував гостям?
— Хто прийшов у гості вчасно, а хто запізнився?
— Чи образився Незнайко на друзів? Чому?

Читання учнями, які вміють читати, частини тексту, в якій слова поділені на склади
— Складіть речення із підкреслених слів.
— Знайдіть малюнок на с. 20, який є ілюстрацією до твору «Сюрприз».
— Які рядки твору ілюструє цей малюнок?
Складання речень за сюжетними малюнками (с. 20). Добирання слів до поданих звукових схем.

V. Робота з дитячою книжкою. Українська народна казка «Рукавичка»
Вступна бесіда
— Сьогодні до нас на урок знову завітала казка. Здогадайтеся, яка?

Хоч і невеличка,
Та усіх вмістила,
Наче тепла пічка,
Звірів обігріла
Маленька... (рукавичка).

Читання казки учнями
Учитель виразно читає (або розповідає) українську народну казку «Рукавичка», супроводжуючи розповідь демонструванням ілюстрацій.

Колективне відтворення змісту казки за запитаннями
— Хто загубив у лісі рукавичку?
— Хто першим знайшов рукавичку?
— Хто прийшов за мишкою? За зайчиком?

Інсценізація казки
Учитель роздає маски героїв казки. Діти мають підходити до уявної рукавички в тому порядку, як вони з'являлися в казці.

Розглядання книжки
— Діти, розглянемо книжку.
— Подивіться на обкладинку. Що тут намальоване?
— На обкладинці написана назва книжки. Хто зможе її прочитати? Книжку розглядають посторінково.

VІ. Підсумок уроку
— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
— Які звуки вивчали?
— Що розкажете батькам удома?
Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду