«Комахи - наші найменші друзі». Молодший дошкільний вік

01 листопада, 2016 0
«Комахи - наші найменші друзі». Молодший дошкільний вік

Мета: Дати дітям уявлення про найменших мешканців живої природи – комах (божа – корівка, бджола) їх зовнішній вигляд,характерні риси,спосіб пересування.

Учити визначати частини рослин (квітка,стебло,листя,коріння).

Закріпити з дітьми поняття «один», «багато», «великий», «маленький».

Вправляти в умінні розрізняти й називати геометричні фігури – круг,квадрат,трикутник,овал,застосовуючи прийом обстеження їх зоровим способом.

Формувати вміння слухати й розуміти запитання вихователя.

Розвивати пізнавальний інтерес,пам'ять та увагу.

Виховувати дбайливе ставлення до об'єктів живої природи.

Матеріал: доріжка з геометричних фігур, галявина з квітами,іграшки – комахи (божа - корівка,бджілка),квітка(ромашка),геометричні

фігури,два листочка різного розміру.

Хід заняття

-Діти,подивіться,як багато гостей прийшло до нас. Давайте привітаємось.

(Доброго ранку).А зараз тихенько проходьте на свої місця.

-Ой подивіться,що тут у нас!Так це скриня.

-Цікаво,що ж у цій скрині! Подивимось!

-Діти,та тут лист. Зараз я його прочитаю:

Дорогі діти! Запрошуємо,вас, у гості на чарівну галявину. Ваші найменні друзі.

-Цікаво,хто ж це найменші друзі! А вам цікава? Ну так,що підемо у гості до найменших друзів? А допоможе нам потрапити на галявину ось доріжка.

Пройти по доріжці ми зможемо,коли назвемо усі геометричні фігури,які є на доріжці.

-Які геометричні фігури зображені на доріжці? (круг,квадрат,трикутник).

Трикутник. Чому ця геометрична фігура має назву трикутник? (у цієї фігури 3 кути і сторони)

-У квадрата є кути

і сторони?

-Скільки сторін у квадрата? А скільки кутів?

-А у якої геометричної фігури не має кутів та сторін? (у круга). Молодці!

Ось ми і на галявині!

-Подивіться, яка гарна галявина! Що росте на галявині? (квіти).

-Скільки квітів росте на галявині? (Багато).

-Але я чомусь ні кого не бачу! А ви бачите? (ні).

Мабуть наші найменші друзі заховались, давайте їх пошукаємо.

-Ой хто це тут заховався?

-Хто це? (сонечко,божа – корівка).

-Жучок цей-яскравий,моторний

Спинка червона у краплинку чорну.
Сам симпатичний хоч і маленький
Гарний на вроду та веселенький.
Божа - корівка маленький,кругленький жучок.

У нього червона з чорними цяточками спинка. А скільки цяточок у сонечка? Сонечка має шість гарних лапок,та крила.

-Що є у сонечка?

-А чому сонечко таке яскраве? Адже його добре видно на зеленому листі і будь - який птах помітить жучка. Виявляється сонечко вміє добре захищатися. У хвилину небезпеки сонечко виділяє рідину білого кольору,схожу на молоко,яка погано пахне. Вона – то і відлякує ворогів.

Божа-корівка – це комаха.

Божа-корівка хто вона? (комаха).

Сонечко полюбляє перелітати з місця на місце. Сонечко вміє літати та повзати по траві.

Якщо взяти легенько в руки буде повзати по долоні.

Прилетіло сонечко
На мою долонечку
По всіх пальчиках ходило
А з мізинчика злетіло.

-А давайте пограємося з сонечком.

Гра називається «Посади сонечко на листок»

У вас на столах лежать два листочка та тарілочки в яких лежать божі - корівки. Якого кольору листочки? (зеленого).

-А скажіть,а однакові за розміром листочки чи ні? (ні).

Один листочок великий і один маленький.

Вам треба посадити на маленький листочок одне сонечко,а на великий листочок багато сонечок.

-Скільки сонечок на великому листочку? (багато).

-Скільки сонечок на маленькому листочку? (один).

-Багато сонечок на який листочок ви посадили? (на великий).

-Одне сонечко на який листочок ви посадили? ( на маленький).

-Молодці! Вам сподобалося грати з сонечком.

Давайте,ще пошукаємо може ще когось знайдемо на галявині!

Подивіться,яка гарна квітка!

-Може хто знає,як називається ця квітка? (ромашка).

Давайте уважно роздивимось квітку.

-Розкажіть,що є квітки? (стебло,листя,квітка).

-Що є у квітки?

В кожної квітки є стебло,листя,квітка. Стебло,листя,квітку ми бачимо.

А ще у кожної квітки є коріння,воно у землі ми його не бачимо.

Завдяки корінню квітка тримається та росте.

Що допомагає чого квітка рости та триматися?(коріння).

Мабуть,засиділись дітки

Треба їм пограти трішки.

За стільців своїх вставайте

Фізхвилинку починайте.

Фізхвилинка

Раз!Два! Час вставати

Будемо відпочивати.

Три,чотири! Ви погляньте,як завзято

Викроковують малята.

П'ять!Шість! Руки вгору піднімають,

Комашку – сонечко вітають.

Сім!Вісім! Ставлять рук всі у боки

І стрибають скоки – скоки.

Дев'ять!Десять! Діти глибоко вдихають

І на стільці свої сідають

-А скажіть,чи можна рвати квіти?(ні).

На лугу у той дорожки,
Что бежит к нам прямо в дом,
Рост цветок на длинной ножке –
Белый с желтеньким глазком.
Я цветок сорвать хотела,
Поднесла к нему ладонь,
А пчела с цветка слетела

И жужжит,жужжит:
«Не тронь!»

Не можна рвати квіти так,як вони прикрашають природу і радують нас своєю красою.

-А давайте ми з вами «посадимо» квітку. Подивіться,яку квітку ми з вами «посадимо».

А допоможуть нам у цьому геометричні фігури. У вас на столах лежить аркуш паперу на якому вже є стебло та тарілочки в яких лежать геометричні фігури. Вам потрібно за допомогою геометричних фігур викласти пелюстки квітки та листочок. Пелюстки квітки ми будемо викладати за допомогою цієї геометричної фігури. Як вона називається? (овал). За допомогою овалів ми будемо викладати пелюстки квітки. Овали викладаємо навколо серединки по колу.

А за допомогою трикутника ми викладемо листок.

- Листочок де росте? ( на стеблі).

А зараз ви спробуйте самостійно «посадити» квітку.

-За допомогою яких геометричних фігур ви посадили квітку (трикутник,овал).

Скільки пелюстків у квітки?(багато).

Із яких геометричних фігур ви викладали пелюстки(овалів).

Скільки листків у квітки? (один).

За допомогою якої геометричної фігури ви виклали листок? (трикутника).

Скільки листків у квітки? (один).

Скільки у тебе квітів?(одна).

А скільки у нас у всіх квітів?(багато).

Подивіться на галявині ще одна гарна квітка. Цікаво,хто ж заховався у цій квітці? Ось хто! Хто це? Бджілка!

А ви знаєте,що бджоли – справжня окраса нашої природи.

Подивіться,яка гарна у бджілки смугаста,пухнаста шубка. Як ви думаєте,для чого вона їй? (для захисту від хижаків). Своїм яскравим вбранням вона відлякує птахів.

Хто з вас знає де живе бджілка (у вулику). Вулик це її будиночок.

Де живе бджілка? (у вулику).

Бджілка літає з квітки на квітку і збирає нектар. Потім бджілка несе нектар до вулика,щоб зробити з нього мед.

Бджілка,як і божа – корівка має шість лапок та має крила. Бджілка теж комаха.

Хто бджілка?(комаха).

А скажіть можна брати у руки,ловити бджілку?(ні). Чому? (вона може вжалити).

Так ось хто такі найменші друзі це - комахи: божа-корівка та бджілка.

А хочу щоб ви ніколи не ображали комах та запам'ятали правила поводження з комахами:

1. Комах не можна ловити.

2. Комах не можна брати до рук.

3. Комах не можна класти в кишеню чи коробочку.

Ось наша подорож підійшла до кінця

Скажіть мені будь - ласка куди ми ходили? (на галявину).

Кого ми зустріли на галявині? (божу – корівку, бджілку).

Божа – корівка та бджілка це – хто? (комахи).

Вам сподобалось?

Мені сподобалось,що ви були слухняні,уважні.

Я сподіваюсь, що ви станете справжніми друзями комах. Тож любіть їх та оберігайте.

Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду