Урок: Контрольна робота № 2 (укр.літ., 6 клас)

09 листопада, 2016 0

Мета:

  • навчальна: перевірити рівень засвоєння знань, сформованості вмінь та навичок із вивчених тем;

  • розвивальна: розвивати уважність, логічне мислення;

  • виховна: виховувати відповідальність, старанність.

Тип уроку: контроль набутих умінь і навичок.

Обладнання: завдання для контрольної роботи.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Оголошення теми й мети заняття

ІІІ. Інструктаж учителя щодо контрольної роботи

IV. Виконання завдань І варіант

Початковий рівень

1. У якому рядку всі твори належать до ліричних?
А «Мрії»,
«Теплота родинного інтиму…», «Тиша морська»;
Б «Федько-халамидник», «Підкова», «Казка про яян»;
В «Теплота родинного інтиму», «Забула внучка в баби черевички», «Гном у буфеті»;

2. Укажіть, що уособлює Жар-птиця з однойменного вірша Ірини Жиленко.
А Світло й тепло;
Б красу й блиск;
В вогонь і багатство;
Г доброту й людяність.

3. Справжнє ім'я Лесі Українки.
А Олена Пчілка;
Б Лариса Косач;
В Іраїда Жиленко;
Г Наталена Королева.

Середній рівень
1. Установіть відповідність між ілюстрацією з поезії «Теплота родинного інтиму» Станіслава Чернілевського
та назвою художнього засобу.

А «Світанковий вогонь»

Б «Полум'я гуляє»

В «Наче малесенька дитина»

Г «Мотузочком диму хату прив'язала до небес»

1 Метафора

2 Порівняння

3 Епітет

4 Персоніфікація (уособлення)

5 Анафора

Ключ-відповідь: 1–Г; 2–В; 3–А; 4–Б.

2. Установіть відповідність між назвою твору та його жанровою приналежністю.

А «Друкар книжок небачених»

Б «Говорюща риба»

В «Федько-халамидник»

Г «Казка про яян»

Д «Мрії»

1 Історична повість

2 Оповідання

3 Лірична поезія

4 Казка-притча

5 Фантастична казка

Ключ-відповідь: 1–А; 2–В; 3–Д; 4–Б, Г.

3. Що таке ямб?

Достатній рівень
Доведіть, що «Говорюща риба» Емми Андієвської є казкою-притчею.

Високий рівень
Поясніть, над чим змусили вас замислитись твори Лесі Українки.

ІІ варіант

Початковий рівень
1. У якому рядку всі герої є головними?
А Федько, Іван Федоров, рибалка;
Б Толя, риба, Петро Мстиславець;
В Гном, Жар-птиця, Гринь;
Г Стьопка, пастушок-козопас, шакал.

2. Чому Івана Федорова називали «друкарем книжок небачених»?
А бо він першим почав видавати друковані книги;
Б бо так його охрестила Оксана Іваненко в однойменному творі;
В бо такий напис був на його могилі;
Г бо так його називали найближчі друзі.

3. Назвіть псевдонім матері Лесі Українки.
А Лариса Косач;
Б Олена Пчілка;
В Оксана Іваненко;
Г Ірина Жиленко

Середній рівень

1. Установіть відповідність між ілюстрацією та назвою засоба художньої виразності

А «рине річечка перлиста»

Б «колихає море хвилі»

В «безпощадній зброї сміху Я боюся піддаватись»

Г «люди як нові»

Д «хоч раз. Хоч раз ти повинен відчути…»

1 Анафора

2 Персоніфікація (уособлення)

3 Метафора

4 Порівняння

5 Епітет

Ключ-відповідь: 1–Д; 2–Б; 3–В; 4–Г; 5–А.

2. Установіть відповідьність між назвою твору та його автором.

А «Казка про яян»

Б «Теплота родинного інтиму»

В «Підкова»

Г «Федько-халамидник»

Д «Тиша морська»

1 Леся Українка

2 Станіслав Чернілевський

3 Володимир Винниченко

4 Емма Андієвська

5 ірина Жиленко

Ключ-відповідь: 1–Д; 2–Б; 3–Г; 4–А; 5–В.

3. Що таке хорей?

Достатній рівень
Доведіть, що «Друкар книжок небачених» Оксани Іваненко є історичною повістю.

Високий рівень
Яку проблематику порушує Емма Андієвська у творі «Говорюща риба»?

V. Підсумок уроку

VI. Домашнє завдання

Написати роздум за темою: «Який твір справив на мене найбільше враження»; прочитати першу частину твору Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки».

Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду