Урок: Контроль та оцінювання знань за темою «Мова і мовлення. Текст»

31 липня, 2017 0

Мета: перевірити рівень сформованості знань учнів за темою «Мова і мовлення. Текст»; розвивати мислення, уяву учнів; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I. Організаційний момент 

II. Повідомлення теми й мети уроку 

III. Контроль знань

1 варіант

1. Обери правильну відповідь.

Усне мовлення має бути:

а) швидким, тихим, зрозумілим;
б) правильним, зрозумілим, виразним;
в) голосним, правильним, швидким.

2. Доповни речення.

Людям мова потрібна...

а) для письма;
б) для читання;
в) для спілкування.

3. Підкресли звертання.

— Що ти, донечко, шепочеш?
І чому це ти не спиш?
— Я, матусю, спати хочу,
Але треба вивчить

вірш.

4. Встав слова ввічливості.

Оленка та Мар'янка малюють. Оленка сказала:
— Мар'янко, дай, ____, жовту фарбу.
Мар'янка дала фарбу й сказала:
— ____.
Оленка відповіла:
— ____.

5. Виконай завдання.

а) Пронумеруй речення так, щоб утворився текст. Підкресли зачин тексту.

Вони дружно почали ліпити хатку.
Навесні повернулися ластівки.
У гніздечку з'явилися ластів'ята.
Вони веселим щебетанням зустрічали сонечко.

б) Визнач тип тексту.

Ялинковий шишкар такий яскраво-червоний, немов стигла ягода. У нього дзьоб міцний. Кінчики його у протилежні боки загнуті. Так і працює з ранку до вечора — шишки трощить.

а) Розповідь;
б) міркування;
в) опис.

2 варіант

1. Обери правильну відповідь.

Писемне мовлення має бути:
а) розбірливим, швидким, охайним;
б) без помилок, розбірливим, повільним;
в) каліграфічним, розбірливим, охайним, без помилок.

2. Доповни речення.

Людям мова потрібна...

а) для спілкування;
б) для листування;
в) для читання.

3. Підкресли звертання.

— Мамо, я впав у калюжу.
— Як, у нових штанях, сину?
— Все сталося так швидко, що я не встиг їх зняти.

4. Встав слова ввічливості.

Мами немає вдома. Прийшла мамина знайома.
Тарас зустрів її біля дверей.

— ____, Тарасику! Мама вдома?
— Ні, мама незабаром прийде. Сідайте, ____, ось стілець.
— ____, Тарасику!

5. Виконай завдання.

а) Пронумеруй речення так, щоб утворився текст. Підкресліть кінцівку тексту.

Раптом із яру вискочив вовк.
Молодий пастух пас овець.
Це трапилось у гірському селі.
Пастух кинувся на вовка і прогнав його.
Він схопив вівцю.

б) Визнач тип тексту.

Заєць — гризун великого розміру. У нього довгі ноги, великі вуха, короткий хвіст. Пухнасте хутро влітку сіре, а взимку біле.

а) Опис;
б) розповідь;
в) міркування.

IV. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Які труднощі виникли у вас під час виконання завдань?

Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду