Урок: Перенос слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів

31 липня, 2017 0

Мета: навчати учнів правильно переносити слова з апострофом; розвивати навички грамотного письма; виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент 

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 67, вправа 181)

— У яких словах ви поставили апостроф?

— Назвіть слово, у якому буква ю позначає один звук.

— А в яких словах ця буква позначає два звуки?

2. Складання словосполучень

— Складіть словосполучення, додаючи слова з апострофом.

З гусячого ____; ____ чай;

подарунок для ____;

дружні ____.

Слова для довідок: Мар'яни, хлоп'ята, п'ють, пір'я.

3. Диктант 

Черв'як, подвір'я, пір'я, м'ята, здоров'я, б'ють, п'ять, солов'ї,

сім'я, в'є.

III. Повідомлення теми і мети уроку 

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 67–68)

Вправа 182

— Прочитайте скоромовку. Потренуйтеся швидко її промовляти.

— Вивчіть її напам'ять і запишіть з пам'яті. Перевірте написане за підручником.

— Побудуйте звукову модель виділеного слова.

Вправа 183 (робота в парах)

Учні читають жартівливий вірш.

— Розкажіть одне одному, в які комп'ютерні ігри ви любите гратися.

— Запишіть на вибір одне з виділених слів і побудуйте його звукову модель. Перевірте одне в одного складені моделі.

— Прочитайте і запам'ятайте правило на с. 67.

Вправа 184

Учні читають сполучення слів, виділені слова замінюють за зразком, записують утворені сполучення слів.

— Поділіть для переносу слова кам'яний і дерев'яний. Поясніть, чи можна ці слова перенести різними способами.

Вправа 185 (робота в парах)

Учні читають вірш, виписують слова з апострофом, поділяючи їх для переносу.

— Поміркуйте і скажіть, як звучатимуть імена цих дітей, коли вони стануть дорослими.

2. Фізкультхвилинка 

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Гра «Запиши та поділи»

— Запишіть слова, поділяючи їх для переносу.

М'ясо, пам'ять, рум'яний, хлоп'ята, пам'ятник, дев'ять.

2. Гра «З якої казки?»

— Прочитайте, правильно вимовляючи слова з апострофом. Відгадайте, з якої казки цей уривок.

Ото вискакує з води проклятий змій, що розженеться проти Кожум'яки, то він його булавою луп та луп, аж луна йде.

— Спишіть. Підкресліть слова з апострофом.

3. Коли так кажуть?

Причепився, як реп'ях до кожуха.

— Спишіть, поділяючи слова для переносу. Поставте наголос.

— Як треба переносити слова?

4. Звуко-буквений аналіз слів 

Сім'я — П'ють —

5. Гра «Так — ні» 

Учитель називає слово. Якщо при його написанні вживається апостроф, учні кажуть «так», у іншому випадку — «ні».

П'є, бур'ян, пір'я, здоров'я, солов'ї, лялька, хлоп'ята, в'ється, буря, б'ють, цвяхи, п'ють, в'яне, моря.

6. Гра «Утвори за зразком» 

Зразок: торф — торф'яний.

Камінь — ...

Риба — ...

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Чого навчалися на уроці?

— Наведіть приклади слів з апострофом.

— Що слід пам'ятати при переносі слів з апострофом?

VII. Домашнє завдання 

С. 68, вправа 186.

Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду