Урок: Звуко-буквений аналіз слів із подовженими приголосними звуками

30 липня, 2017 0

Мета: закріпити знання учнів про подовжені м'які приголосні звуки та написання слів із ними; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати турботливе ставлення до тварин.

Хід уроку

I. Організаційний момент 

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання 

Учні читають складені поради «Бережи книжки».

2. Складання речень

— Побудуйте речення з кожної групи слів. Підкресліть буквосполучення ьо.

1) Льону, кольору, квітки, синього.

2) Соловйова, у, успішно, польоти, льотчика, проходять.

3. Робота над загадкою

— Прочитайте загадку. Відгадку запишіть.

— Складіть звукову модель слова-відгадки.

  • На вазі́ не зважиш, на базарі
    не купиш.


III. Повідомлення теми і мети уроку 

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 61–62

Вправа 167

Учні читають і списують слова, виконують усний звуко-буквений аналіз цих слів за зразком, поданим у таблиці.

Вправа 168

Учитель читає текст.

Учні дають відповіді на запитання.

— Чим укриті схили чернечої гори?

— Які дерева ростуть на чернечій горі?

— Які кущі ростуть на чернечій горі?

— Послухайте ще раз цей текст.

— Випишіть слова з подовженими м'якими приголосними звуками.

— Складіть звукові моделі цих слів.

Хвилинка спілкування

— Що тобі відомо про чернечу гору?

— На ній — могила Тараса Шевченка.

— А ти знаєш, де вона знаходиться?

— У місті Каневі, над Дніпром.

— Як цю гору називають у народі?

— Продовжіть розмову.

2. Фізкультхвилинка 

V. Узагальнення й систематизація знань

— Запишіть слова, поділяючи їх для переносу.

Взуття, життя, обличчя, узлісся.

— З'єднайте слово і його ознаку.

Ящірка

щасливий

щітка

прудка

друг

нова

день

щирий


— Яка буква, що позначає два звуки, зустрічається у кожному словосполученні?

— Які ще букви можуть позначати два звуки? Наведіть приклади.

— Поставте наголос у словах-ознаках.

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Чого навчилися на уроці?

— Які слова з подовженими приголосними запам'ятали?

VII. Домашнє завдання 

С. 63, вправа 170.

Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду