Урок: Спостереження за твердими та м'якими приголосними в словах

30 липня, 2017 0

Мета: закріплювати знання учнів про тверді та м'які приголосні в словах; розвивати навички звуко-буквеного аналізу слова; виховувати охайність.

Хід уроку

I. Організаційний момент 

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 53, вправа 149)

— Розкажіть напам'ять вірш.

— Вимовте кожен приголосний звук у виділених словах.

— Які різні звуки в цих словах позначає буква л?

— Яка буква вживається для позначення м'якості приголосного звука [л] у слові полю?

2. Складання речення

— Побудуйте речення із поданих слів. Підкресліть буквосполучення ьо.

Не відкладай, на, роботи, завтра, сьогоднішньої.

3. Гра «Заміни звук»

Замініть тверді приголосні пом'якшеними. Прочитайте утворені слова.

Бик (бік), вити (віти), умити (уміти), пити (піти), миша (Міша), била (біла), бий (бій), мий (мій).

— Складіть речення зі словами мий, мій.

III. Повідомлення теми і мети уроку 

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 54–55

Вправа 150

— Візьміть участь у діалозі вчителя з учнями.

— Потренуйтеся читати діалог в особах (учителя й учнів).

— Виконайте звуко-буквений аналіз виділених слів.

Слово про слово Льон — однорічна або багаторічна трав'яниста рослина, зі стебел якої виготовляють волокно.

Бавовник — рослина з насінням, з якого виробляють пряжу.

2. Фізкультхвилинка 

Станем в коло, дітвора,
Дітвора, дітвора.
До ялинки вже пора,
Нам пора, нам пора.
Станем в коло й покружляєм,
Покружляєм, покружляєм.
Зупинились й поплескаєм,
Поплескаєм, поплескаєм.
Тупаємо ніжками,
Мов йдемо доріжками.
Наче зайчики, йдемо,
Ідемо ми, ідемо.
Поплигали, поскакали
І за парти посідали.

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Гра «Утвори слова за зразком» 

Один

Багато

день

деньок

пень


кінь


опеньки



2. Творче списування

— Спишіть слова, вставляючи пропущені букви. Поставте над словами наголос.

С_ годні, т_ хкає, сл_ зи, л_ дяник, л_ тчик, с_ мий, бад_ рий, в_ сна, оз_ рце, н_ бесний, з_ мовий, кал_ ндар, дорі_ ка, соло_ кий.

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Які букви не можна писати після букв, що позначають тверді приголосні букви?

VII. Домашнє завдання 

С. 55, вправа 151.

Оцінка матеріалу
Коментувати
Введіть код з малюнка:*
оновити, якщо не видно коду